abstraktné umelecké dielo Objatie pri hudbe, zobrazujúce prepletenie postáv

Online galéria stefanpillar.com

V online predajnej galérii diel stefanpillar.com nájdete obrazy súčasného umenia. Nachádzajú sa tu časovo náročné, ale aj jednoduchšie diela. Na obraze pracujem tak dlho, pokiaľ s ním nie som spokojný.

V ponuke nájdete prevažne kresby tvorené pastelkou v ceruze a zopár akvarelových malieb. Častým námetom diel sú ženské akty, anjeli, zvieratá, námety lásky, labyrinty, ale aj mnoho iných námetov a abstraktných obrazov.

Myslím si, že tvoriť obrazy na povel nie je ono. Na tvorbu obrazov musí prísť proste tá správna chvíľa, nápad či inšpirácia. Zaujímavosťou je, že diela v galérii vznikajú prevažne v nočných hodinách. Veľmi dôležité je byť pred tvorbou diela odpočinutý a urobiť si malú radosť pred a tiež počas tvorby. Príkladom je dať si sladkú drobnosť, dobrú šálku kávy, pomaznať sa so zvieratkom, či pustiť si obľúbenú hudbu a hor sa do tvorby nového diela!

Umelecké obrazy

Diela v galérii sú prevažne tvorené svojským postupom, a to bez predného návrhu či náčrtu, bez použitia grafitovej ceruzy a gumy. Presné plánovanie tvarov línií, ich pozície a farebného spracovania vzniká priamo za pochodu tvorby.

Už počas štúdia na umeleckej škole som cítil vnútornú neochotu tvoriť obrazy podľa pripraveného návrhu. Tým, že som tvoril v podstate ešte raz to, čo už je z časti navrhnuté som cítil, že strácam nadšenie z tvorby obrazov. Riadiť sa návrhom mi príde ako tvoriť jedno dielo na dvakrát. Tým, že svoje ťahy plánujem predom len v hlave a ruke, moje diela sú premyslené ale aj neplánované.

Všetky diela v galérii stefanpillar.com sú obrazy originály, dodávané s certifikátom originality. Niektoré diela sú už zarámované a zasklené. Rámovanie zrealizovali na objednávku miestne firmy zamerané na rámovanie obrazov. Na požiadanie viem doobjednať a zabezpečiť rámovanie a zasklenie obrazu, ktorý je zatiaľ bez rámu.

Abstraktné obrazy na stenu

V súčasnosti sú v online galérii obrazov najväčšie rozmery cca 95x65cm bez rámu, najmenšie diela majú rozmer 25x25cm alebo 21x30cm. Rozmerovo veľké abstraktné diela sa najčastejšie hodia na stenu do modernej obývačky alebo spálne. Veľkosť obrazu sa ešte trochu zväčší rámovaním a môže aj paspartou. Pridanie pasparty má však rozmerové obmedzenie a pri veľkých dielach sa môže aplikovať len na najväčší rozmer 60x90cm. Diela stredných či menších rozmerov sú vhodné ako pekný a cenný doplnok do interiéru bytu, kancelárie či firmy.

Diela v online galérii sú sprístupnené pre milovníkov umenia, záujemcov o moderné či originálne obrazy a tiež zberateľov.