V súčasnosti je možnosť navštíviť aj moju starú experimentálnu tvorbu z obdobia 2018-2020 v samostatnej predajnej galérii grafických obrazov. Staré grafické obrazy boli kreslené ručne perom v profesionálnom grafickom tablete, ktorý bol v roku 2018 zakúpený v hodnote 2 500€. K tvorbe bol ešte nevyhnutý výkonný počítač, profesionálny grafický program a dva pracovné stoly. Samotná aktívna plocha tabletu na tvorbu bola 60x30cm.

Grafické obrazy som tvoril prirodzene ručnou digitálnou kresbou, obyčajnou čiarou o hrúbke cca od 0,5mm po 1mm. Asi dva alebo tri obrazy boli tvorené aj digitálnou maľbou. V galérii zo starej tvorby nájdete zopár obrazov tvorených aj do 1h, prevažne veľká časť bola tvorená cca od 3 až 6 hodín na jeden obraz. Nájdete tam aj časovo náročnejšie digitálne obrazy kreslené cca 8h, 10h, 20h alebo aj nad čistých 30 hodín tvorby v priebehu viacerých dní. V galérii sa nachádza napr. aj experimentálny obraz mesto New York podľa predlohy, ktorý som tvoril približne 160 hodín v priebehu 27 dní.

Obrazy boli založené na pocitoch, zážitkoch, predstavách, fantázii a predstavujú autorskú slobodnú tvorbu. V priebehu 2 rokov aktívnej tvorby 2018-2020 som digitálne nakreslil viac ako 200 obrazov. Do ponuky som vybral najzaujímavejšie obrazy z tohto obdobia. Mnoho obrazov zo starej grafickej tvorby bolo v roku 2019 na výstave v Bardejove v kultúrnom centre Bašta. Starú digitálnu tvorbu som ukončil koncom roka 2020, odvtedy sa digitálnej tvorbe nevenujem.

Abstraktný triptych, grafické obrazy na plátne

Digitálne kresba perom, obraz Slnko v ráme

Grafický obraz New York, kreslený ručne perom na graf. tablete

Autor obrazov Štefan Pillár, stará grafická tvorba 2018-2020

Výstava grafických obrazov, Bašta, Bardejov-2019

Grafický obraz Abstrakt, vizualizácia v ráme

Digitálne ručne kreslený obraz Abstrakt 3, výtlačok na doske